صدور پرسنال یا اینیشیال پاسپورت وبمانی در ایران

نماینده رسمی وبمانی در ایران با صدور پاسپورت وبمانی، دارندگان حساب وبمانی را از سفر به کشورهای همسایه برای دریافت این سرویس بی نیاز کرده است.

دارنده حساب وبمانی با دریافت پاسپورت پرسنال/اینیشیال احراز هویت می شود و درواقع سیستم وبمانی به طور رسمی این حساب را پشتیبانی می کند. این پاسپورتها برای امور روزمره و کاربران عادی و حرفه ای کفایت می کند و انتقال روزانه را تا سقف ۱۲۰۰۰ دلار برای اینیشیال و نامحدود برای پرسنال مجاز می کند. در صورت فراموشی پسورد و کلا ایجاد مشکل احتمالی برای حساب وبمانی، حساب با پاسپورت روال ساده تری را برای بازیابی اطلاعات نسبت به حساب بدون هویت خواهد داشت. دارنده این پاسپورت می تواند در بلاگ وبمانی پست بزند و همچنین وجوه کارتهای خریداری شده بانکی از سیستم کارت وبمانی را دریافت نماید. دارندگان پرسنال پاسپورت می توانند با ارتقا آن به مرچنت پاسپورت از سرویس پرداخت وبمانی در وبسایت خود بهره ببرند.

سقف موجودی انواع حساب وبمانی یا به عبارت دیگر حداکثر پولی که می توان در کیف پول وبمانی نگه داشت، در جدول زیر آمده است:

سقف موجودی وبمانی

محدودیت انتقال به/از انواع حساب وبمانی در جدول زیر آمده است:

سقف انتقال وبمانی

نام اکسیرپرو در لیست نمایندگان وبمانی از لینکهای زیر قابل مشاهده است. توجه داشته باشید باید حتما زبان فارسی در مرورگر شما افزوده شده باشد تا نمایندگان ایران دیده شوند.
لینک نام اکسیرپرو (Ghari) در لیست نمایندگان رسمی وبمانی برای صدور پرسنال پاسپورت
لینک نام اکسیرپرو (Ghari) در لیست نمایندگان رسمی وبمانی برای صدور اینیشیال پاسپورت

Personal Passport - پرسنال پاسپورتInitial Passport - اینیشیال پاسپورت

مراحل صدور پرسنال/اینیشیال پاسپورت (Webmoney Personal/Initial Passport)

۱- ورود به حساب وبمانی و تکمیل اطلاعات هویتی و دریافت فرمال پاسپورت
اگر فرمال پاسپورت دارید به مرحله بعد بروید. اگر الایز پاسپورت دارید لازم است ابتدا آن را به فرمال پاسپورت ارتقا دهید.
برای این منظور به حساب وبمانی خود لاگین کنید و سپس وارد کنترل پنل حساب شوید و اطلاعات هویتی خود را مطابق شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامه تان وارد سیستم نمایید. آدرس و شماره همراه خود را نیز به طور واقعی وارد نمایید و در نهایت تصویر اسکن شده مدرک شناسایی تان (شناسنامه و کارت ملی با هم یا گذرنامه تنها) را آپلود کنید. معمولا برای تایید اولیه توسط سیستم حداکثر دو روز کاری زمان نیاز هست. بعد از تایید، حساب شما دارای فرمال پاسپورت خواهد بود و هنوز اطلاعات شما تایید رسمی نشده است.

۲- تکمیل فرم درخواست به زبان انگلیسی در دو نسخه
فرم را از لینک زیر دانلود و چاپ کرده و سپس آن را با خودکار آبی تکمیل و امضا نمایید.
دانلود فرم درخواست صدور پاسپورت وبمانی
راهنمای پر کردن فرم

۳- کپی رنگی مدرک شناسایی در دو نسخه
پاسپورت دارای اعتبار حداقل شش ماهه و امضاء شده دو نسخه
یا
شناسنامه و کارت ملی هر دو با هم دو نسخه

۴- پرداخت هزینه صدور پرسنال/اینیشیال پاسپورت به صورت سیستمی
هزینه صدور برای پرسنال 49$ می باشد که با احتساب کارمزد انتقال وبمانی، باید حداقل 49.40 WMZ در حسابتان موجودی داشته باشید.
لینک رزرو سیستمی اکسیرپرو برای دریافت پرسنال پاسپورت
هزینه صدور برای اینیشیال 24$ می باشد که با احتساب کارمزد انتقال وبمانی، باید حداقل 24.20 WMZ در حسابتان موجودی داشته باشید.
لینک رزرو سیستمی اکسیرپرو برای دریافت اینیشیال پاسپورت

سپس به کنترل پنل حساب وبمانی خود بروید و لینک pay را کلیک کنید تا پرداخت سیستمی انجام گیرد. ممکن است ابتدا از شما عکس یا ویدئو سلفی همراه با مدارک شناسایی بخواهد و بعد از این مرحله کلید پی برای شما ظاهر شود.

۵- ملاقات حضوری و تحویل مدارک (برای تعیین وقت با شماره ۰۹۱۲۳۷۷۰۱۴۲ تماس بگیرید)
برای صدور پرسنال/اینیشیال پاسپورت، در ملاقات حضوری حتما تمام مراحل بالا باید طی شده باشد تا کار به سرعت پیش رود. در جلسه حضوری حتما اصل مدرک شناسایی را نیز همراه داشته باشید. در عرض چند دقیقه و بعد از تایید نماینده، حساب داوطلب دارای پرسنال/اینیشیال پاسپورت خواهد شد. ضمنا داوطلبانی که پرسنال پاسپورت را برای فعال کردن مرچنت و درگاه پرداخت وبمانی روی وبسایتشان می خواهند، حتما قبل از هرگونه اقدامی شرایط را با شماره موبایل بالا هماهنگ کنند.

در انتها می توانید یک نمونه پاسپورت صادرشده توسط نمایندگی ایران را در لینک زیر مشاهده نمایید:

نمونه پاسپورت صادرشده

Merchant Passport - مرچنت پاسپورت Registerar Passport - رجیسترار پاسپورت